Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że wracamy z cyklem spacerów „Otwórz oczy z Detalem – Łódź, jakiej nie znasz„!

Zastanawialiście się kiedyś, jak działa architektura?

Czy patrząc na jedną z niemal dwustu łódzkich rzeźb (tak!) myśleliście, skąd właściwie się tu wzięła, dlaczego i kto ją zrobił?

A może po prostu lubicie miejską łazęgę, gdy co chwila zaskakuje Was coś niespodziewanego?

Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedzieliście twierdząco – te spotkania i wycieczki są dla Was!

Oprowadza Maria Nowakowska, która od 6 lat zajmuje się miastozdobieniami. Detale architektoniczne, mozaiki, rzeźby plenerowe – to świetny pretekst, by zacząć opowieść o historii miasta, jego plastyki, architektury i tożsamości.

Spacery są bezpłatne i odbywają się w soboty o 11.00. (z wyjątkiem dwóch pierwszych, towarzyszących wystawie „Tyle piękna” w ramach Fotofestiwalu).

Dopóki obowiązują obostrzenia, obowiązują również limity, a w związku z tym mailowe zapisy. Formularz udostępniamy w wydarzeniu i na profilu na tydzień przed wycieczką. Lokalizację startu podajemy Uczestnikom w mailu zwrotnym. Lista będzie uzupełniana o kolejne terminy – na pewno zobaczymy się w tym roku wiele razy!

Czerwiec:

4.06 – pt – 16.00 – Spróbuj w detal – wycieczka towarzysząca wernisażowi wystawy „Tyle piękna”

4.06 – pt – 17.00 – Spróbuj w detal – wycieczka towarzysząca wernisażowi wystawy „Tyle piękna”

12.06 – sb – 11.00 – Wycieczka benefitowa na Ośrodek Rehabilitacji Jeżurkowo

26.06 – sb – 11.00 – Wycieczka aleatoryczna – miejsca, które wskaże los. Wycieczka realizowana we współpracy z Fundacją 2035, w ramach grantu „Oblicza lokalnego dziedzictwa – od przyrody do cywilizacji i z powrotem”.

Rozpiska na następne miesiące w przygotowaniu.

FORMULARZ ZAPISU

BIO:

Maria Nowakowska – właścicielka marki „Detal w mieście i „Łódzki detal”, dyrektorka Festiwalu Detalu Architektonicznego DetalFest, autorka 4 książek, 15 folderów i szeregu artykułów o architekturze oraz sztuce w przestrzeni publicznej Łodzi i regionu. Laureatka nagród Rektora Uniwersytetu Łódzkiego i Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, stypendium Prezydent Miasta Łodzi, licznych wyróżnień za działalność społeczną. Wielokrotnie występowała w mediach i na konferencjach jako ekspertka ds. dziedzictwa kulturowego i jego promocji. Doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Łódzkiego. Producentka gry planszowo-karcianej „Łowcy Detalu. Łódź”. W 2020 r. opracowała m.in. 9 szlaków edukacyjnych i filmów śladami detalu architektonicznego w miastach województwa łódzkiego, obecnie pracuje nad 10 kolejnymi.