Chcecie poznać najmłodsze łódzkie kariatydy?

Macie ochotę dowiedzieć się, czym jest architektoniczny postmodernizm i sprawdzić, czy pomysł ten aby się nie przeterminował?

A może po prostu jesteście ciekawi tego, jak zmienia się rewitalizowane śródmieście?

Ulica Włókiennicza to od kilku lat przestrzeń rewitalizacyjnego eksperymentu. Zabytkowa tkanka architektoniczna w wielu miejscach została uzupełniona o współczesne akcenty. Choć prace nie są jeszcze zakończone, wiele budynków można oglądać już w docelowej formie.

W trakcie ok. 2,5 godzinnego spaceru z Marią Nowakowską przyjrzymy się przekształceniom, jakie przeszła ul. Włókiennicza i jej najbliższe otoczenie. Skupimy się głównie na najmniejszych znaczących cząstkach budynków – detalach architektonicznych.

Od historyzującej willi Hilarego Majewskiego, po kreacje współczesnych architektów – poznamy Włókienniczą w każdym calu i epoce. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Spotykamy się we wtorek 28.02.23 r. o 15.00 na Targu Jaracza przy zbiegu ul. Jaracza i Kilińskiego. Spacer organizujemy w ramach funduszu sąsiedzkiego.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.