Mili!

W tym roku rozpoczęłam nową serię postów, które mają za zadanie przybliżać nam Łódź, świat detali i – oczywiście – dawać dużo dobrej zabawy. To #ulicedetalu, które możecie śledzić na moim Facebooku.

Pomysł na cykl wziął się z potrzeby odkrywania Łodzi nieznanej, nieoczywistej, spoza głównych szlaków. Chciałam też wrócić do pisania o architekturze, które bardzo, bardzo lubię. Przeglądałam listę lokalnych ulic i wtedy… Pomysł zapukał mi do głowy, niczym pomysłowemu Dobromirowi 🙂

W alfabecie mamy 24 litery, na które mogą zaczynać się nazwy polskich ulic. W roku mamy 52 tygodnie. W przybliżeniu wychodzi na to, że na 1 literę przypadają 2 tygodnie. Jednak jak wybrać, które ulice na daną literę odwiedzić? I tutaj Wy, droga Detalowa Społeczności, wchodzicie cali na biało!

Co dwa tygodnie podaję na fanpage’u listę ulic na daną literę i każdy mający konto może głosować na dwie, które odwiedzę i z których opiszę moje wrażenia. Te propozycje, które uzyskają najwięcej głosów wygrywają w plebiscycie – a ja wygrywam podróż z detalowymi wrażeniami 😉

Chciałabym też, żeby każda ulica miała docelowo swój wpis tutaj, tak by nie izolować osób, które nie mają Facebooka. To wszystko zajmuje jednak wiele, wiele czasu.

Dlatego zdecydowałam się na założenie konta na Patronite.pl, by móc wzrastać i tworzyć dzięki Waszemu wsparciu. Na co dzień jestem freelancerką i doktorantką – chciałabym mieć ten komfort, by maksymalnie poświęcić czas pisaniu i opowiadaniu o architekturze, ograniczając do minimum rozpraszanie się fuchami. Po prostu marzę o tym, by robić to, co umiem najlepiej i wierzę, że po ośmiu latach pracy z detalem mam wyniki, które przekonają Was do wsparcia tego marzenia – udostępnione za darmo na tej stronie filmy, foldery, opracowania.

Jeśli cykliczne wsparcie to dla Was za dużo, zawsze możecie też postawić mi internetową kawę – służy do tego specjalna strona, w której można wpłącić przysłowiową piątkę na detal.

Zachęcam też do śledzenia cyklu #ulicedetalu i zgłaszania własnych miejsc, opowieści, wspomnień – to naprawdę daje mnóstwo frajdy!