Wspólnie z Fundacją 2035 dzielimy się z Wami radosną informacją – Wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi docenił naszą pracę i postanowił przyznać nam dotację w ramach konkursu „Łódź pełna kultury”! Czego możemy się spodziewać w 2023 r.?

Obecnie trwa doprecyzowanie szczegołów, ale na pewno możecie liczyć na otwarte wycieczki, wykłady Marii od Detalu i zaproszonych do Łodzi detalistów z całej Polski 🙂

Rdzeniem naszego projektu stanie się jednak architektoniczna podróż po Łodzi, odbywająca się pod szyldem #ulicedetalu. Ci z Was, którzy śledzą nasze media społecznościowe (Facebook, Instagram) mieli okazję poznać tę formulę już wcześniej.

Pozostałym już śpieszymy wytłumaczyć, o co chodzi 🙂 Rok ma 52 tygodnie, a w polskim alfabecie są 24 litery, na które mogą zaczynać się nazwy ulic. Na jedną literę przypadają więc ok. 2 tygodnie. Cyklicznie przeprowadzamy głosowanie online, w którym każdy może zgłosić dwie nazwy ulic na daną literę. Te propozycje, które powtarzają się najczęściej, wygrywają własny portret architektoniczny. Maria Nowakowska poznaje je, odwiedza i opisuje.

W ten sposób od początku roku mogliśmy zanurzyć się w świat Abramowskiego i Alei Róż, Bednarskiej i Bazarowej, Czerwonej i Cmentarnej, a obecnie kończymy spacer po Drewnowskiej, szykując się do odwiedzenia Dowborczyków. Wszystkie wpisy możecie znaleźć na naszym detalowym Facebooku – materiałów jest sporo i mamy nadzieję, że są nie tylko wyczerpujące, ale i ciekawe.

Co do szczegółów wydarzeń, będziemy informować Was tutaj i w mediach społecznościowych, jak tylko coś będzie wiadomo na pewno. Tymczasem przypominamy o pierwszym tegorocznym spacerze po ulicy Włókienniczej i… idziemy świętować 🙂