Społeczny opiekun zabytków – może to właśnie Ty?

Do 1 kwietnia zbieramy zgłoszenia chętnych do zostania społecznymi opiekunami zabytków w Łodzi i województwie 🙂

PTTK Łódź wspólnie z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków organizują bezpłatne 36-godzinne szkolenie, które pozwoli Wam starać się o legitymację społecznego opiekuna zabytków – czyli osoby, której leży na sercu los lokalnego dziedzictwa i która współpracuje w zakresie jego ochrony z wojewódzkimi i miejskimi służbami konserwatorskimi.

W programie kursu m.in. elementy historii architektury, specyfika zabytków regionu, wprowadzenie do Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, wybór zagadnień konserwatorskich, informacje o formach ochrony zabytków i – oczywiście – o samej roli ich społecznego opiekuna.

Możliwy jest zarówno tryb zaoczny, jak i wieczorowy – w zależności od preferencji zgłaszających. Kurs trwa 36 godzin szkoleniowych, co daje 27 h zegarowych – a zatem mniej więcej 5 dni szkoleń.

Zainteresowany/a? Skontaktuj się z Marią Nowakowską, która zbiera zgłoszenia osób chętnych na kurs: wyślij maila o tytule „Społeczny opiekun zabytków” na adres mnowakowska@opus.org.pl i napisz kilka słów o sobie, swoim miejscu zamieszkania i preferowanej formie uczestnictwa w kursie.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do Łódzkiego detalu na Fb: www.fb.com/lodzkidetal