Bardzo miło mi poinformować, że Łódzki Detal został partnerem w projekcie „Staś Wróbelek – historia z Górnej półki i Łódź z lotu ptaka” organizowanym przez Ośrodek Kultury Górna.

W związku z tym zapraszam Was aż na 3 spacery śladami Stasia Wróbelka. Wszystkie 3 poprowadzę dla Was ja, Maria Nowakowska 🙂

Podczas spacerów dzieci wraz z rodzicami poprzez zabawę – będą uczyć się i odkrywać wspólnie wyjątkową przeszłość tego miasta oraz nagrywać miejskie dźwięki techniką field recordingu.

Dodatkową atrakcją będą czytania performatywne książek „Każdy w Łodzi skwerek zna Staś Wróbelek”, które zostaną nagrane i wzbogacone wyżej wspomnianymi nagraniami terenowymi dzieci.

Pomysł na spacery z przewodnikiem oraz opowieść o Łodzi to zwrócenie uwagi na najciekawsze lokalne przestrzenie miasta i wydarzenia, które zaszczepią w dzieciach lokalny patriotyzm.

Terminy spacerów:

25.09, godz. 15:00, zbiórka na pl. Wolności

11.10, godz. 13.00, zbiórka na pl. Wolności

13.10, godz. 10.00, zbiórka na pl. Wolności

Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy mailowe: zapisy@gorna.pl Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.