Wspólnie z Urzędem Miasta w Sieradzu i Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju REGIO bierzemy architekturę i rzeźby Sieradza pod lupę!

W ramach naszych działań w 2020 r. powstaną:

1. folder ze szlakiem prezentującym lokalne dziedzictwo miasta oglądane z perspektywy szczegółu. Postaramy się Was przekonać, że piękno tkwi w szczególe i że bardzo wiele o historii miasta i regionu mogą powiedzieć nam rzeczy, których na co dzień nie zauważamy.

2. 10-minutowy film, który pozwoli poszerzyć przedstawioną w folderze opowieść i pokazać archiwalia – zdjęcia, rysunki, a nawet autentyczne fragmenty budowli, które w toku konserwacji lub z innych przyczyn funkcjonują w oderwaniu od budynku.

3. dwa scenariusze edukacyjne, dla młodszych i starszych dzieci, które pozwolą im zasmakować w lokalnym dziedzictwie, nauczą analitycznego myślenia i rozwiną zdolności manualne

4. zbiór zdjęć z Waszych archiwów, którymi możecie podzielić się tutaj – w komentarzach albo na maila: kontakt@lodzkidetal.pl. Przesyłając nam zdjęcie dołączcie formułkę, „Jestem autorem przesłanego zdjęcia i/lub posiadam do niego prawa autorskie i zgadzam się na jego publiczną prezentację w ramach projektu „Sieradz pod lupą – dla dzieci i dorosłych”.

Zachęcamy Was też do fotografowania interesujących szczegółów architektury i rzeźby Sieradza i dzielenia się nimi w mediach społecznościowych z #detalwsieradzu. Wkrótce zamieścimy inspirujące przykłady!

Choć czasy są niepewne zapraszamy Was na spotkanie zapoznawcze 17.07.2020 r. (piątkowe popołudnie) przy siedzibie Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu. Wszystkie szczegóły podamy bliżej daty wydarzenia.

Projekt dofinansowano w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów: Program mikrodziałań dla aktywnych mieszkańców Sieradz 2020 ze środków Miasta Sieradza oraz Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020 realizowanego przez Centrum OPUS.