Po małej zimowej przerwie powracamy z cyklem spacerów architektonicznych po Łodzi.

Czy czujecie się nieswojo kiedy pilaster czai się Wam za plecami? Czy uważacie, że Atlasy są z Marsa, a Kariatydy z Wenus? A może po prostu chcecie się dowiedzieć, gdzie mieszkają porcelanowe Egipcjanki?

Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedzieliście twierdząco – te spotkania i wycieczki są dla Was! Oprowadza Maria Nowakowska, która od 5 lat zajmuje się miastozdobieniami. Detale architektoniczne, mozaiki, rzeźby plenerowe – to świetny pretekst, by zacząć opowieść o historii miasta, jego plastyki, architektury i tożsamości.

Autorem grafiki jest Kamil Snochowski.

Wycieczki są bezpłatne i odbywają się w soboty o 11.00. Z uwagi na ponawiane prośby o terminy niedzielne dodajemy jedną wycieczkę testową w tym terminie 🙂

Lista będzie uzupełniana o kolejne terminy – na pewno zobaczymy się w tym roku wiele razy! Uwzględnimy też przynajmniej część propozycji zgłoszonych w ankietach (np. spacery szlakiem architektów, ale potrzebujemy chwilę czasu by się dobrze przygotować :-))

Luty

29.02 – sb – 11.00 – Zwierzęta Starego Polesia – start: Lecznica pod Koniem

Marzec

7.03 – sb – 11.00 – Szlak detali techniki – start pod Muzeum Kinematografii

21.03 – sb – 11.00 – Rzeźby Starego Miasta i okolic – start: Archiwum Państwowe w Łodzi, Plac Wolności 1

25.04 – sb – 11.00 – Detale modernizmu – część I – start spod YMCA przy ul. Moniuszki

26.04 – nd – 11.00 – Szlakiem łódzkiej secesji – start pod willą Kindermanna (postaramy się przyjrzeć również wnętrzu – bilety wstępu kosztują 6 i 4 zł 🙂