Lubicie Łódź? My bardzo! Dlatego ruszyliśmy ze zbiórką na grę, która pozwala przyjrzeć się uważnie architekturze Łodzi i zrozumieć jej tajniki. Na fasadach znajdziecie bowiem moc niespodzianek i szczegółów, które czekają tylko, żeby je odkryć.

Niemal półtora roku trwały przygotowania do wydania pierwszej gry o detalach łódzkich kamienic. Ostatnim etapem i ukoronowaniem naszych prac jest wydanie gry i rozesłanie jej do wszystkich łódzkich szkół podstawowych, liceów, bibliotek, domów kultury i 40 NGO-sów pracujących z lokalnymi społecznościami. Na nasz cel udało nam się dotychczas zebrać 27.000 zł. Brakuje jeszcze 12.000 zł i wierzymy, że razem uda nam się zebrać całą kwotę – jesteśmy przecież w 2/3!

Celem „Łowców detali” jest zapoznanie graczy (małych i dużych, w grę można grać od 10 roku życia) z pięknem architektury Łodzi i ze słownikiem, który pozwala ją opisać. Gracze w trakcie rozgrywki remontują kamienice i przywracają im utracone detale. W grze występują realnie istniejące budynki i ozdoby, które możecie spotkać podczas codziennych wędrówek po mieście; dorzuciliśmy też trochę emocji, najsławniejszych łódzkich architektów i… nieprzewidywalnych kolei losu! Szczegóły rozgrywki możecie poznać podczas lektury instrukcji gry.

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w zbiórce crowdfundingowej na wydanie „Łowców detali”. Kwoty wsparcia zaczynają się już od 10 zł. Cały czas szukamy też Partnerów instytucjonalnych, którzy wesprą jej wydanie.

Co najważniejsze! Z uwagi na wsparcie Narodowego Instytutu Dziedzictwa gra nie będzie dostępna w regularnej sprzedaży! Zbiórka jest jedyną szansą, żeby ją nabyć.