Wspólnie z Uniwersytetem Łódzkim serdecznie zapraszam Was na wystawę moich zdjęć, która odbędzie się w Galerii „Wozownia 11” przy ul. Skłodowskiej-Curie 11 w dniach 28.07-31.08.2023 r. Kuratorem ekspozycji jest dr Maciej Ryszka ze Szkoły Filmowej w Łodzi.

Osoby spodziewające się po „Różowych odcieniach szarości” zdjęć łódzkich detali mogą być rozczarowane. Zabieram widzów w intymną podróż przez pejzaż miasta – wędrówkę pełną zachwytów, ale daleką od oswojonych form przedstawiania. W centrum uwagi znalazły się kolor, geometria, gra form, nawiązujące do bliskich łódzkiemu DNA idei sztuki abstrakcyjnej. Aż strach się bać 😉

Z wystawą połączone są dwa wydarzenia towarzyszące, podobnie jak ona odbywające się w ramach Festiwalu DetalFest.

W dniu otwarcia ekspozycji (piątek, 28.07.23 r.) o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z artystką i kuratorem, które poprowadzi Jakub Szczapiński – fascynat Łodzi i animator kultury, autor artbooka „Mury mają głos (czyli rzecz o bałuckim dzikim typo)”.

Finisaż wystawy, zaplanowany na godzinę 18.00 w czwartek 31.08.23 r., połączony będzie z premierowym wykładem, dotyczącym tematyki mojego doktoratu: humanizacji architektury. Prelekcja naświetli związki pomiędzy filozofią, polityką oraz estetyką, wpływające na kształt architektury 2. połowy XX wieku.

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w „Wozowni 11” przy ul. Skłodowskiej-Curie 11. Wstęp na wystawę oraz spotkania jest bezpłatny. Do zobaczenia! 🙂