Rok 2019 – co w planach?

Rok 2018 przyniósł nam wiele nowych wyzwań i radości. Efekty naszej pracy w większości nas cieszą, choć nie brakuje też doświadczeń, które pozwalają się doskonalić. Na kanwie czterech lat działań postanowiliśmy przygotować plan działań na 2019 r. Czego możecie się spodziewać?

Na pewno nie pozwolimy Wam czekać dłużej na Festiwal #detalfest, czyli jedyne w skali kraju święto detalu architektonicznego i innego typu miejskich zdobień. Nawiązaliśmy współpracę z Muzeum Miasta Łodzi, które ugości nas w swoich murach w czerwcu 2019 r. Wśród prelegentów nie zabraknie takich sław jak prof. Krzysztof Stefański czy dr Agnieszka Partridge, pojawią się też przedstawiciele tak cennych inicjatyw jak Traffic Design, TYPO Poznań czy Lwów po polsku.

Wielbiciele detalowych wycieczek nie muszą się niepokoić – na pewno znajdzie się wiele okazji, by pospacerować po Łodzi nie tylko szlakiem architektury, ale i rzeźb.

Rzeźby plenerowe w sposób szczególny przyciągnęły naszą uwagę i na pewno będziemy chcieli poświęcić sporo czasu ich zbadaniu i popularyzacji; w końcu jest ich w Łodzi niemal 200. W 2019 r. chcemy rozpocząć profesjonalną inwentaryzację łódzkich rzeźb plenerowych i elementów małej architektury. To praca na lata, którą po prostu trzeba zacząć. Przyczółkiem naszych działań jest blog Łódzkie rzeźby, w którym znajdziecie fotografie 100 obiektów i ich internetową mapę. W ubiegłym roku przygotowaliśmy też pierwszy folder wycieczkowy o łódzkich rzeźbach – możecie wybrać się na ciekawą pieszą lub rowerową wycieczkę szlakiem realizacji na Widzewie-Wschodzie i Zarzewie.

Jeśli macie pomysł, jak pokazać łódzką sztukę plenerową i/lub architekturę i szukacie chętnych do współpracy – nie bójcie się z nami skontaktować! 🙂 Co więcej głów, to nie mniej 😉