Z wielką przyjemnością zapraszamy Was na premierę pierwszego folderu o łódzkich rzeźbach, który przybliży obiekty z terenu Starego Miasta i okolic – od Placu Wolności do Manufaktury.

Dzięki pracy Marii Nowakowskiej (tekst i trasa) oraz Kamila Snochowskiego (obłędne grafiki!) będziecie mogli spojrzeć na łódzkie rzeźby zupełnie świeżym okiem, a nawet zabrać je w kieszeni do domu 😉

Premiera – połączona z wykładem Marii o łódzkich rzeźbach – odbędzie się w „6 dzielnicy” przy ul. Piotrkowskiej 102 (wejście z bramy, 2 piętro) w dniu 4.12.2019 r. (środa) o godzinie 18.00.

Dla tych, którzy nie będą na premierze mamy dobrą informację – od 5.12.2019 r. folder będzie dostępny w punktach informacji turystycznej (w Manufakturze i przy Magdzie, róg ul. Jaracza i ul. Piotrkowskiej), wybranych bibliotekach (m.in. przy ul. Narutowicza 8/10 i ul. Rojnej 39) oraz klubokawiarniach (Niebostan, Pop’n’Art, 6 dzielnica, Owoce i Warzywa). Swój egzemplarz będzie można odebrać również na wycieczkach szlakiem łódzkich rzeźb:

7.12 – sb – 13.00 – Rzeźby architektoniczne istniejące i nie – od pałacu Poznańskiego przy ul. Ogrodowej do ul. Moniuszki – start: skwer przed Pałacem Poznańskiego (na przepolu hotelu PURO)

14.12 – sb – 13.00 – Wycieczka szlakiem rzeźb okolic Piotrkowskiej – start: Archiwum Państwowe na Placu Wolności

Folder powstał, a wykłady oraz wycieczki mogły się odbyć dzięki wsparciu w ramach Programu Mikrogranty „Łódzkie na plus” 2019 realizowanego przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.