Jako kierowniczka programowa Biblioteki Secesja.Archihub w Łodzi (ul. Zachodniej 76) serdecznie zapraszam na bezpłatne atrakcje związane z architekturą, wzornictwem i Łodzią:

11.05 (sobota) – Biblioteka Secesja.Archihub na Inauguracji Senioraliów – Rynek Manufaktury (wydarzenie całodniowe). Wśród przygotowanych atrakcji będzie można znaleźć:

1. Memo

Prosta gra pamięciowa polegająca na odnajdywaniu par dwóch identycznych obrazków w zbiorze kilkunastu położonych identycznym rewersem do góry. Gra przygotowana dla uczestników Senioraliów przez Bibliotekę Secesja.Archihub będzie prezentowało szczegóły zdobień siedziby instytucji przy ul. Zachodniej 76 – dekoracyjne płytki, elementy sztukaterii, elementy barwnych rozmalowań sufitów, etc.

2. Gra miejska w formie questingu

Questing to gra polegająca na rozwiązywaniu zagadek, które są z sobą wzajemnie powiązane. Odpowiedź na pierwszą z nich podpowiada, gdzie szukać kolejnego zadania, którego wynik prowadzi do trzeciego. Nasz questing związany będzie z architekturą i przestrzenią Manufaktury i jej najbliższych okolic, które dzięki temu będzie można zobaczyć w zupełnie nowy sposób. Dla pierwszych 10 osób, które rozwiążą questing i zwrócą wypełniony formularz w namiocie Biblioteki czekają drobne upominki w postaci gadżetów Biblioteki Secesji.Archihub.

3. Rebusy

Znane wszystkim rebusy zostały przygotowane przez pracowników Biblioteki Secesja.Archihub w oparciu o rozmaite terminy i nazwiska ze świata łódzkiej architektury.

4. Krzyżówka architektoniczna

Dla odwiedzających stanowisko Biblioteki Miejskiej będą czekały krzyżówki architektoniczne przygotowane przez pracowników Biblioteki Secesja.Archihub – filii poświęconej architekturze, przestrzeni i tworzącym je ideom. Zachęcamy do zabrania zadania ze sobą i rozwiązania podczas spacerów po łódzkich zabytkach.

5. Quiz architektoniczny

Dla prawdziwych miłośników dziedzictwa architektonicznego Łodzi przygotowaliśmy zestaw trudnych pytań na temat lokalnej architektury, rzeźby i ich twórców. Przy prawidłowych odpowiedziach na pięć kolejnych pytań oferujemy nagrody książkowe!

13.05 (poniedziałek) – 18.00 – Oprowadzanie po Bibliotece Secesja.Archihub z Marią Nowakowską – poznaj na pewno najmłodszą, a prawie na pewno najpiękniejszą filię Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Start: Biblioteka Secesja.Archihub przy ul. Zachodniej 76 w Łodzi.

17.05 (piątek) – 18.00 – Spotkanie autorskie z Katarzyną Jasiołek na temat polskiego rzemiosła [opis w przygotowaniu]. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Secesja.Archihub przy ul. Zachodniej 76 w Łodzi.

18.05 (sobota) – 10.00 – Biblioteka x Architektura – architektoniczna wycieczka po Stokach z Marią Nowakowską. Start: filia Biblioteki Miejskiej przy ul. Skalnej 2. [opis w przygotowaniu]

23.05 (czwartek) – 17.30 – Czwartki z rzemiosłem – spotkanie na temat japońskiego rzemiosła z Dorotą Dekiert. [opis w przygotowaniu] Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Secesja.Archihub przy ul. Zachodniej 76 w Łodzi.

24.05 (piątek) – 18.00 – Spotkanie z Werą Modzelewską – „Roman Modzelewski we wspomnieniu” – opowieści o ikonie łódzkiego designu, jego mniej i bardziej znanych projektach. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Secesja.Archihub przy ul. Zachodniej 76 w Łodzi.

28.05 (wtorek) – 16.00-19.00 – Sketch club – warsztaty rysunkowe dla młodzieży i dorosłych [opis w przygotowaniu]. Warsztaty odbędą się w Bibliotece Secesja.Archihub przy ul. Zachodniej 76 w Łodzi.

29.05 (środa) – 18.00 – Oprowadzanie po Bibliotece Secesja.Archihub z Marią Nowakowską – poznaj na pewno najmłodszą, a prawie na pewno najpiękniejszą filię Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Start: Biblioteka Secesja.Archihub przy ul. Zachodniej 76 w Łodzi.

31.05 (piątek) – 18.00 – „Dzieje łódzkich telefonów” – prelekcja nestora łódzkich przewodników, Mirosława Wojalskiego. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Secesja.Archihub przy ul. Zachodniej 76 w Łodzi.