Z okazji trzeciej edycji Festiwalu DetalFest zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie plastycznym z nagrodami!

KRÓTKO:

Dla kogo: dzieci z klas 4-7.

Termin zgłoszeń: 10.09-24.09.2021

Temat: „Moje okno na wspólnej ulicy”

Kwalifikują się: prace w dowolnej technice, dwu- i trzywymiarowe, z ograniczeniami wymiarów (patrz niżej)

Nagrody: trzy równorzędne nagrody główne i 2 wyróżnienia. Zgłoszenia: zdjęcia z opisem przesyłane mailem na adres detalwmiescie@gmail.com

Sponsorzy nagród: firma BORTOS Production oraz Detal w Mieście.

SZCZEGÓŁOWO:

Konkurs „Detal w rękach dzieci” skierowany jest do dzieci z klas 4-7 szkoły podstawowej z terenu województwa łódzkiego.

TEMATYKA

Jako zadanie konkursowe należy zrealizować pracę plastyczną wpisującą się w hasło „Moje okno na wspólnej ulicy”. Zależy nam na podkreśleniu w pracach dwóch nakładających się rzeczywistości – osobowości, cech i zainteresowań mieszkańca danego okna, czyli autora/autorki pracy oraz nawiązań do szerszego kontetekstu przestrzennego – budynków, roślin czy charakterystycznych elementów sąsiedztwa. Zachęcamy do twórczego wykorzystania rozmaitych technik plastycznych oraz do inspirowania się rozmaitymi typami zdobień okien: witrażami, podziałami szyb, ich matowieniem lub wytrawianiem, dekoracyjną stolarką, naczółkami, płycinami, pilastrami, kolumnami, opaskami, parapetami, okiennicami, etc. – tym wszystkim, co stanowi o wyrazie plastycznym tej części budynku. Do pracy można, ale nie trzeba załączyć eksplikację artysty/artystki, w której tłumaczą oni, dlaczego zdecydowali się akurat na takie rozwiązania.

KATEGORIE

Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach:

1. prace dwywymiarowe

2. prace trójwymiarowe

WYMIARY

Format pracy dwuwymiarowej nie może przekraczać wymiarów kartki A3, czyli 297 x 420 mm; w wypadku prac trójwymiarowych podstawa nie może być większa, niż wymiar kartki A3, a wysokość większa, niż 20 cm – 297 x 420 x 200 mm. Wymiar eksplikacji – max. 1 kartka formatu A4.

NAGRODY

W każdej z kategorii przyznamy jedną nagrodę i jedno wyróżnienie. W wypadku niezgłoszenia prac w jednej z kategorii, obie nagrody zostaną przyznane w drugiej. Do wygrania będzie również nagroda specjalna, przyznawana dla pracy, w której temat detalu zostanie potraktowany w najbardziej nieszablonowy, twórczy i odkrywczy sposób. Nagrodami są rozbudowane zestawy materiałów plastycznych oraz książki o tematyce architektonicznej, dostosowane do wieku autorów zwycięskich prac.

SPONSORZY

Sponsorami nagród są dwie łódzkie firmy: BORTOS Production oraz Detal w Mieście.

ZGŁOSZENIA

Prosimy o zgłaszanie prac mailem, na adres detalwmiescie@gmail.com. W tytule maila proszę wpisać „Konkurs plastyczy”, w treści podać personalia i wiek artysty/artystki. W załączniku prosimy o przesłanie czytelnych zdjęć dobrze oświetlonej pracy oraz eksplikacji, jeżeli istnieje. W przypadku prac trójwymiarowych prosimy o zdjęcia z 4 stron oraz od góry.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Listę zwycięskich prac podamy do publicznej wiadomości w sobotę, 2.10. Wręczenie nagród nastąpi po rozstrzygnięciu konkursu. O jego szczegółach poinformujemy po zakończeniu naboru prac – w zależności od warunków covidowych. Zastrzegamy sobie prawo przygotowania wystawy pokonkursowej zgłoszonych i zwycięskich prac w formie online lub offline, w zależności od warunków pandemicznych. Pytania na temat konkursu prosimy kierować na maila biuro@detalwmiescie.pl.