Z radością informujemy Was, że uruchomiliśmy zapisy na nasze detalowe wakacyjne obozy wolontariackie! Poniżej kilka istotnych szczegółów i link do ankiety zgłoszeniowej.

Łódzki detal wspólnie z Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju REGIO i Katedrą Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego przygotował wakacyjne obozy wolontariackie, podczas których będziemy uwieczniać i opisywać fasady łódzkich kamienic, pałaców i willi przy Piotrkowskiej i Gdańskiej.

Na początek przygotowaliśmy dla Was wykłady i warsztaty (w czwartek i piątek, ale w trybie wieczorowym, od 18 do 21 – w sumie 6 h zegarowych) dotyczące ornamentów na budynkach i tego, jak je dobrze opisać i sfotografować. Udział w projekcie potwierdził szef Katedry Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego, pan profesor Piotr Gryglewski oraz dr inż. arch. Błażej Ciarkowski.

Sam weekend (a zatem sobotę i niedzielę) spędzimy na mieście, gdzie każdy będzie w swoim rytmie fotografować i opisywać budynki – ok. 8-10 na osobę. W trakcie „dni zdjęciowych” przewidujemy poczęstunek i picie dla uczestników. Każdy dostanie też skrypt ze szkoleń i okazję do współorganizowania #detalfest – festiwalu detalu architektonicznego w październiku!

W ramach projektu odbędą się dwa turnusy „zdjęciowe” – jeden lipcowy (poświęcony ulicy Piotrkowskiej), drugi sierpniowy (poświęcony ulicy Gdańskiej) oraz trzeci, wrześniowy, na którym zajmiemy się organizacją i promocją Detalfest – festiwalu detalu architektonicznego.

Turnus I – 13-16.07 – ulica Piotrkowska

13.07 – czwartek – 18-21 – pierwszy blok wykładów o łódzkiej archiekturze, o detalu architektonicznym i o tym jak to wszystko opisać

14.07 – piątek – 18-21 – kontynuacja wykładów

15.07 – sobota – 10-18 – dokumentacja fotograficzna i opis detali (tempo i czas pracy uczestników indywidualne, przy założeniu realizacji efektu w 100% – pełnej dokumentacji i opisu przydzielonych budynków).

16.07 – niedziela – 10-18 – dokładnie to samo 🙂 (tempo i czas pracy uczestników indywidualne, przy założeniu realizacji efektu w 100% – pełnej dokumentacji i opisu przydzielonych budynków)

Turnus II – ulica Gdańska – 24-28.08 (w potwierdzeniu, możliwa zmiana na 31.08-3.09). Organizacja identyczna jak w lipcowej odsłonie.

Turnus III – organizacja i promocja #detalfestu:

8-9.09 (sb-nd), 16.09 (sb), 23.09 (sb), 30.09 (sb) – trzygodzinne spotkania z uczestnikami służące organizacji i promocji festiwalu – godziny do wspólnego ustalenia.

Jesteś chętny/a na taką przygodę? Zgłoś się!

Zachęcamy też do wsparcia promocji i udostępnienia naszego wydarzenia na Facebooku.

Obozy realizowane są przez Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju REGIO i Łódzki DETAL w ramach projektu „Łódzki detal. Baza detali archiektonicznych. Cz.I”, dofinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Dziedzictwa w ramach konkursu „Wolontariat dla dziedzictwa”. Cieszymy się również wsparciem merytorycznym Katedry Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego, Miejskiej Konserwator Zabytków w Łodzi, Wojewódzkiej Konserwator Zabytków w Łodzi oraz Towarzystwa Opieki nad Zabytkami oddział Łódź.