Zapraszamy Was serdecznie na 3. edycję Festiwalu Detalu Architektonicznego #detalfest! Spotykamy się w Łodzi w dniach 10-12.09.

W centrum naszej uwagi znajdą się nie-miasta – wszystkie fenomeny, które możemy podziwiać poza metropoliami.

#DETALFEST

Celem wydarzenia jest popularyzacja zagadnień związanych z detalem architektonicznym, traktowanym możliwie szeroko – od ornamentacji architektury, przez symbolikę/ikonografię, po drobne elementy wykończenia zdradzające materiał/technologię wykonania.

#NIE-MIASTA

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem przewodnim „Nie-miasta”; naszym celem jest zwrócenie uwagi zarówno na architekturę wernakularną, jak i rozmaite niespotykane w miastach formy humanizacji przestrzeni, a także na dziedzictwo środowiskowe (w rozumieniu przyrody w kontakcie z człowiekiem).

PROGRAM

Powoli będziemy odsłaniać karty programu wydarzenia. Tradycyjnie na Festiwal złożą się warsztaty, wycieczki, jak i prelekcje zaproszonych gości. W tym gronie znaleźli się właściciele zabytków, eksperci zajmujący się nietypowymi budulcami, pasjonaci zgłębiający historie swoich wsi i okolic, a także wiele innych, zajmujących postaci. Głównym weekendem wydarzenia – weekendem prelekcji – będzie 10-12 września 2021 r.

Dołączcie do wydarzenia na Facebooku, by być na bieżąco!