Mamy przyjemność poinformować, że wkrótce rozpoczną się prace nad projektem „Czemu ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych” realizowanym we współpracy z Łódzkim Domem Kultury.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowujemy detalowe trasy po ośmiu mniejszych miastach województwa łódzkiego. Na liście nie zabraknie: Opoczna, Zduńskiej Woli, Piotrkowa Trybunalskiego, Zgierza, Pabianic, Radomska, Skierniewic i Tomaszowa Mazowieckiego, a także – już poza dofinansowaniem MDKIN-u – Sieradza. Na bazie mini-przewodników zostaną opracowane scenariusze edukacyjne, które następnie przetestujemy na warsztatach z dziećmi.

Jako łódzka detalistka odpowiadam za przeprowadzenie detalowego rozpoznania w wybranych miastach. Każde z nich jest inne i ta specyfika przekłada się na lokalną architekturę w bardzo zajmujący sposób. Za część edukacyjną odpowiada Anna Mrozińska (polecam jej bloga Poza Rozkładem), którą kojarzyć możecie z działalności na Starym Polesiu, m.in. w Teatrze Pinokio.

Jest duża szansa, że materiał zgromadzony w ramach projektu ukaże się również drukiem. Trzymamy za to mocno kciuki i obiecujemy informować Was na bieżąco!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.